Aktualnie czas na: marchew na soki i na surówki, cebulę, pietruszkę, selery, pory i buraki. w zależności od pogody: szpinak, jarmuż, natka pietruszki.
Gospodarstwo ekologiczne KRAKÓW Gospodarstwo ekologiczne KRAKÓW - HOME
"AS - BIO" Gospodarstwo Ekologiczne
ANNA I STANISŁAW CHORĄZCY
KATARZYNA CHORĄZKA-MAŁYSA
Goszyce 56a, 32- 010 Kocmyrzów k/Krakowa
Powierzchnia całkowita: 2,50 ha

Zobacz nas na mapie
tel.: + 48 (12) 387 16 26
www.asbio.eu

Agro Bio Test: nr rej. PL-EKO-07-03017
Zobacz Certyfikat Gospodarstwa Ekologicznego


Skosztujcie sami!
Dziś zamawiacie, jutro rozkoszujecie się
zdrową żywnością prosto z ogrodu
Anny i Stanisława.

Jeśli się zdecydujecie, na Waszych stołach
zawita poranna rosa z podkrakowskich pól.

Dowóz na miejsce gratis.


Należymy do Małopolskiego Stowarzyszenia Rolników Ekologicznych "NATURA"
www.natura.krakow.pl
Aktualności
AS-BIO - e-SKLEP AS-BIO - HOME AS-BIO - Nasze Gospodarstwo AS-BIO - Owoce pracy AS-BIO - Nasze przepisy AS-BIO - Odbiorcy AS-BIO - Kontakt


w górę
suwak
w dół
Z początkiem lipca bieżącego roku Pani Jadwiga Polewka, doradca z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, zaproponowała nam uczestnictwo w V Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne 2012 w kategorii: "ekologia- środowisko".

Zastanawialiśmy się, czy tak małe gospodarstwo i według nas, odbiegające od ideału, warte jest zainteresowania ze strony tak fachowego jury. Jednakże postanowiliśmy spróbować.

W słoneczne przedpołudnie 22 sierpnia przyjechała do nas Komisja Konkursowa w składzie czterech osób. Zadawano nam wiele pytań związanych z naszą przeszłością- dawnym gospodarstwem ogrodniczym i jak to się stało, że przekonaliśmy się do działalności ekologicznej? Członkowie komisji byli zaskoczeni, że to nie Unia Europejska swoimi dopłatami nas zachęciła do tej działalności, tylko dorady bliskich nam osób oraz nasza miłość do ziemi. Komisja była pod wrażeniem ilości i różnorodności gatunków warzyw jakie uprawiamy na naszym niewielkim 2,5 ha polu. Dużo uwagi poświęcili naszej przyszłości, dopytywali jakie mamy plany w związku z rozwojem gospodarstwa? Udzielili nam kilku bardzo ważnych porad, z których na pewno skorzystamy i to w najbliższym czasie (np. szyld informacyjny o Gospodarstwie). Dla nas najważniejsze znaczenie ma fakt, że warzywa, które produkujemy są kupowane przez wiele osób. Sklepy, hotel, przedszkola oraz wiele prywatnych osób zaopatruje się w nasze produkty. Komisja zauważyła, że wiele gospodarstw ekologicznych ma problem ze sprzedażą, a u nas jest inaczej!

Po miłej rozmowie z poczęstunkiem ciastem drożdżowym i kompotem jabłkowym, gdyż było bardzo gorąco, Komisja Konkursowa opuściła nasze gospodarstwo. My zaś wróciliśmy do naszej codziennej pracy, nie robiąc sobie nadziei na jakiekolwiek wyróżnienia z okazji tamtej wizyty.

Byliśmy bardzo miło zaskoczeni, gdy 30 sierpnia otrzymaliśmy telefon z informacją o zajęciu przez nas miejsca na "podium" w województwie małopolskim!!! Nie wiedzieliśmy jeszcze, która to będzie pozycja, ale byliśmy już bardzo szczęśliwi!

Od rana 8 września trwały przygotowania Rodziców, Anny i Stanisława Chorązkich do tej najważniejszej w tym roku uroczystości. Po krótkiej i przyjemnej podróży znaleźli się w Nawojowej, na Międzynarodowej Wystawie Agropromocji 2012. Z nieukrywaną satysfakcją odebrali dyplom… za zajęcie III miejsca. Może ktoś powie " tylko trzecie miejsce", jednak wiemy, że gospodarstw ekologicznych na wysokim poziomie w naszym województwie jest kilkaset, a w konkursie uczestniczyło 15. Dlatego jesteśmy dumni z tego osiągnięcia!!!

Podczas wręczania nagród była krótka charakterystyka gospodarstw. W przypadku naszego gospodarstwa podkreślono rodzinne zaangażowanie w pracy, tradycję, oraz bardzo bogatą ofertę upraw warzywnych i sadowniczych.

Po takim uznaniu w oczach Komisji Wojewódzkiej nasze Rodzinne Gospodarstwo jeszcze bardziej będzie się zmieniać! Jest to nasza pierwsza oficjalna nagroda i może nieostatnia! Ale najważniejsze jest uznanie Naszych Klientów! Bo przecież nie sami pracowaliśmy na takie wyróżnienia.

Dlatego pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się w różnoraki sposób (czy to pracą fizyczną, czy doradami, ciepłym słowem) do rozwoju naszego Gospodarstwa Ekologicznego. Szczególnie chcieliśmy podziękować: Pani Jadwidze Polewce, Panu Krzysztofowi Durczyńskiemu, Państwu Romie i Tomaszowi Sendykom, Panu Mateuszowi Gizie, Panu Stanisławowi Kryusowi, Pani Renacie Kupczyk, Pani Teresie Lange, Kierownictwu Przedszkola Waldorfskiego "Ziarenko" ul. Kozienicka 17 oraz Przedszkola Waldorfskiego ul. Królowej Jadwigi 327, a także wielu naszym Przyjaciołom i Stałym Klientom!

Dziękujemy!

Relacja z uroczystości dostępna jest na stronie Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego: www.modr.plGospodarstwo ekologiczne w Goszycach Gospodarstwo ekologiczne w Goszycach Gospodarstwo ekologiczne w Goszycach Gospodarstwo ekologiczne w Goszycach Gospodarstwo ekologiczne w Goszycach
© Copyright by Gospodarstwo ekologiczne AS-BIO 2011 - 2012
design & hosting: giza.lap.pl